Jdi na obsah Jdi na menu
 


Betlémské světlo

12. 12. 2009

Betlémské světlo

         V sobotu 19. 12. pojedeme na vlakové nádraží do Nového Boru, Vlak, kterým přivezou skauti betlémské světlo přijíždí v 11,54 hodin. Večer v 18,00 hodin se sejdeme  v šenovském kostele, kde u příležitosti vánočního koncertu budeme světlo rozdávat. Je to slavnostní chvíle, takže si oblékneme skautský kroj. Také ať je vidět, že v Šenově skauti jsou!

        Čím pojedeme do Boru si ještě upřesníme.

                                                                                                               Saša

Tradice, která má smysl.

Stejně jako vloni i letos do všech našich domovů míří Betlémské světlo. Světlo, které se každoročně zapálí v Betlémě a pak putuje do všech domácností napříč Evropou, se tak dostává i k nám. Mít doma Betlémský plamínek a nenechat ho zhasnout po dlouhé cestě, znamená stát se součástí nekonečného řetězu domovů propojených symbolem naděje a duchovního poselství vánočních svátků. Staň se i ty poslem pokoje a přines toto světlo jako dar lidem ve svém okolí a zapoj je tak do velké rodiny lidí dobré vůle.

Kudy světlo putuje?

Do Evropy se Betlémské světlo dostane letecky díky rakouskému rozhlasu. Za naši republiku převezmou plamen ve Vídni brněnští skauti, kteří jej dopraví vlakem do Brna a později se postarají o rozvoz do všech koutů naší vlasti.

Skauti však světlo nerozvážejí jen vlakem, ale přinášejí ho zejména do kostelů, na náměstí měst a přímo do Vašich domovů. Světlo tak může získat každý.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář